HomeArtsGeorga Vilhelma Timma mākslas darbu restaurācija
spot_img

Related Posts

Featured Artist

Kaleb Black

Painter

Kaleb started this adventure 7 years ago, when there was no real voice protecting the environment. His masterpieces promote saving the Earth.

Georga Vilhelma Timma mākslas darbu restaurācija

Restaurācija pie Georga Vilhelma Timma izstādes “Georgs Vilhelms Timms (1820–1895) – mākslinieks, izdevējs, ceļotājs” darbiem aizsākās jau 2019. gada nogalē. Pie izstādes sagatavošanas strādāja trīs restauratori – gleznu restauratore-vecmeistare Natalja Kurganova, polihromā koka restauratore (rāmju restauratore) Anna Kozorovicka un grafikas restauratore-meistare Una Kastanovska.

Mākslinieka atstātais mantojums ir ļoti plašs un daudzveidīgs, muzeja kolekcijā ir Timma gleznas, iespiedgrafika, zīmējumi, skices un ilustrācijas. Kopumā tika restaurēti un konservēti 28 grafikas darbi, 20 gleznas un piecu gleznu vēsturiskie virsrāmji. Vairāki izstādē eksponētie darbi bija restaurēti jau iepriekš, kad tika gatavota izstāde “Meti un priekšmeti: Vilhelma Timma majolika”, kas norisinājās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 2008. gadā un pie kuru restaurācijas strādāja grafikas restauratore-meistare Velga Opule.

Grafikas restaurācija

Muzeja grafikas restaurācijas darbnīcā nonāca 28 darbi, kas bija izpildīti dažādās tehnikās, to saglabātības stāvoklis un veicamie restaurācijas procesi bija atšķirīgi.

Vieni no restaurācijas ziņā interesantākajiem grafikas darbiem bija trīs krīta zīmējumi, ko mākslinieks radīja, studējot Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā. Darbiem bija vispārēja lapas deformācija, daudz locījumu un plīsumu. Krāsas slānis locījumu vietās bija stipri nobružājies. Papīrs mugurpusē laika gaitā bija kļuvis ļoti netīrs un nodzeltējis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest Posts